Logo školy

Logo školy, zmenené spolu s názvom školy v  školskom roku 2008/2009

Škola bola založená v roku 1879

IG5

IG 5 - súťaž, ktorej cieľom je umožniť vytvorenie kontaktov medzi žiakmi geodetických škôl, porovnať ich teoretické vedomosti a praktické zručnosti, a v neposlednom rade vytvoriť priestor pre výmenu skúseností medzi pedagógmi a školami.

Náplňou súťaže je absolvovanie 9km dlhej trasy so stanoviskami, na ktorých sa vykonávajú jednotlivé súťažné disciplíny – typické činnosti geodeta a vedomostný test z oblasti geodézie, kartografie,... . Na jednotlivé stanoviská sa súťažiaci navigovali pomocou ručného navigačného zariadenia GPS, zoznamu súradníc stanovísk v systéme WGS 84, sady máp,... Disciplíny sa hodnotia podľa vopred stanovených a známych pravidiel. Súťažia trojčlenné zmiešané družstvá v dvoch disciplínach. Prvou je dosiahnutie najlepšieho času (k času absolvovania celej trasy a všetkých stanovísk sa pridávajú plusové a mínusové minúty za kvalitu a rýchlosť pri vykonávaní jednotlivých úloh), druhou disciplínou - vyhodnotenie kvality a rýchlosti vo vykonávaní úloh na stanoviskách bez ohľadu na celkový čas.

1. Centrácia a horizontácia geodet. prístroja (rýchlosť a presnosť)
  2. Určenie prevýšenia medzi dvojicou bodov niveláciou (rýchlosť a presnosť)
  3. Vedomostný test
  4. Určenie výmery